Za prvo mjesto Juventusa: Andrea Cambiaso slomio Veronu u posljednjim minutama

Juventus je savladao Veronu u utakmici 10. kola italijanskog prvenstva rezultatom 1:0 (0:0).

Čovjek odluke je italijanski vezista Andrea Cambisao, koji je zatresao mrežu u samom finišu – sedmom minutu nadoknade. Ovaj 23-godišnjak je uspješno matirao golmana gostiju Lorenza Motipa, u tek 30. pokušaju svog tima da dođe do pogotka.

Monitpo je odbranio pet od tih 30 udaraca, a čak 17 puta oni nisu bili u okvir gola. Cambisao je postigao gol tako što je poslije odbitaka bio najspretniji u protivničkom šesnaestercu i iz neposredne blizine zatresao mrežu.

Cambisao je u igru ušao u 62. minutu umjesto reprezentativca Srbije Filipa Kostića.

Izabranici Massimiliana Allegrija su na čelu tabele sa 23 boda, dok je Verona na 16. mjestu sa osam bodova, prenosi N1 Sport.