Nemački fudbaler Mats Hummels je napustio Borusiju Dortmund sa kojom je prošle sezone igrao finale Lige šampiona.
Nemački mediji su izvještavali da se nije slagao sa trenerom Edinom Terzićem i da u klubu može ostati samo jedan od njih dvojice. Na kraju su obojica otišli.
Hummels je od početka bio najbliži angažmanu u Italiji, a u igri su bili Roma, Komo i Bolonja.
Upavo Bolonja je uspjela postići dogovor sa njim i dovela ga kao zamjenu za Calafiorija koji će postati novi igrač Arsenala.
Kako prenosi Corriere dello Sport, dobit će ugovor na 1 godinu sa opcijom produžetka na još jednu sezonu, te će primati 3 miliona eura.
Hummels će biti značajno pojačanje za Bolonju koja će prvi put u istoriji igrati Ligu šampiona.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


