Željezničar na krilima Santosa ostvario minimalnu pobjedu protiv Sloge u Modriči

U okviru 22. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Sloga je na stadionu Milan Jelić u Modriči ugostila ekipu FK Željezničar. Konačan rezultat glasio je 1:0 u korist gostiju.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u osmoj minuti utakmice kada je Krpić šutirao nakon kornera Štilića, ali je Brajlović odbranio njegov udarac.

U 17. minuti utakmice prva prilika za goste, a odličan udarac Baranova odlazi malo pored gola gostiju. S obzirom na težak teren na narednu priliku se čekalo sve do 35. minute kada je Santos šutirao, ali je lopta od Nikolića otišla u korner.

Pet minuta kasnije najbolja šansa u prvom dijelu, Štilić je izveo korner a na petercu Santos je sam skočio, ali je šutirao preko gola. Do kraja prvog dijela svoj udarac sa distance probao je i Nedim Mekić, ali je Brajlović još jednom bio na visini zadatka.

FK Sloga je bolje otvorila drugo poluvrijeme, te su fudbaleri domaćih kreirali veliku priliku u 47. minuti utakmice preko Milanovića, ali je Muftić sjajno sačuvao mrežu Željezničara.

U 60. minuti utakmice sjajan udarac je uputio Stevanović, ali još bolju intervenciju je zabilježio sjajni Vedad Muftić. Nekoliko minuta kasnije šutira Amoah nakon odlične lopte Štilića, ali Lalić blokira njegov udarac.

Igrala se 83. minuta utakmice kada je Željezničar stigao u vodstvo u Modriči, a strijelac pogotka bio je sjajni Santos nakon asistencije Semira Štilića.

Do kraja susreta Sloga je imala izuzetnu priliku u 90. minuti utakmice, ali je udarac rezerviste Zajića otišao visoko preko gola.

FK Sloga Doboj – FK Željezničar 0:1

Stadion: Milan Jelić, Modriča

Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prijedor)

Strijelci: Santos 83‘ – 0:1

Žuti kartoni: Popara, Lalić (Sloga) Hodžić (18), Mekić, Jašarević, Hodžić (99) (Željezničar)

FK Sloga: Brajlović, Nikolić, Popara (Bilal 46.), Đorić, Stevanović (Vintonji 75.), Baranov (Zajić 63.), Čolić, Lalić, Starčević (Peco 46.), Milanović, Mihajlović. Trener: Zoran Ćurguz.

FK Željezničar: Muftić, Kosorić, Cocalić, Krpić (Hodžić 79.), Mekić (Haračić 89.), Štilić (Drina 89.), Šehić, Drljo (Amoah 58.), Hodžić (18), Santos, Jašarević. Trener: Edis Mulalić.