Željezničar u polufinalu Kupa BiH

Nogometaši Željezničara su se plasirali u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon pobjede u dvomeču nad Zvijezdom ukupnim rezultatom 5:3.

Željezničar je u Gradačac stigao s prednošću od 2:1 iz prve utakmice odigrane na Grbavici, no ta prednost se istopila već nakon 70 sekundi igre.

Golman Želje Vedad Muftić je napravio katastrofalnu grešku i potpuno bespotrebno je dodao loptu u noge Ajdinu Mujagiću kojem nije bilo teško poslati loptu u prazan gol.Nakon primljenog pogotka Željezničar je napravio pravu opsadu gola Mihajla Dabića, no 20-godinji čuvar mreže je bio nesavladiv u prvom poluvremenu.

Nekoliko puta je maestralno intervenisao, a posebno se istakao u 16. minuti kada je napadač Plavih Armin Hodžić primio loptu na prsa, a potom šutirao iz voleja sa deset metara, a golman Zvijezde čudesnom reakcijom spasio svoj gol.

Drugo poluvrijeme je počelo na identičan način kao i prvo – pogotkom Zvijezde. Već u prvoj minuti ekipa iz Gradačca je stigla do drugog gola kada je lijevi bek Želje Irfan Jašarević “zaspao” u odbrani i pokvario ofsajd-zamku, a brzonogi Ermin Huseinbašić rutinski matirao Muftića u situaciji jedan na jedan za 2:0.

Navijači Željezničara koji su danas stigli u Gradačac su se tada već bili zabrinuli, no osmijehe na lica im je vratio Semir Štilić.

Štilić je najprije u 49. minuti postigao prelijep pogodak iz voleja na asistenciju Dženisa Beganovića, a potom je samo dvije minute kasnije lobovao Dabića na Hodžićevu asistenciju za 2:2.

Plavi su prolazak među četiri najbolje ekipe u Kupu ovjerili u 78. minuti kada je Benjamin Šehić pogodio s 25 metara za konačnih 3:2, odnosno ukupnih 5:3.

Željezničar se na taj način pridružio Veležu, Tuzla Cityju i Zrinjskom u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine.