Željezničar u sjajnoj atmosferi izbjegao poraz od Dinama, odluka o prolazu pada u Bakuu!

Nogometaši Željezničara remizirali su na Grbavici protiv ekipe Dinama iz Minska rezultatom 2:2 u susretu 1. pretkola Konferencijske lige, te će odluka o prolazu pasti u revanšu za sedam dana.

Željo je promašio niz koloslanih šansi, što su Bjelorusi žestoko kaznili i došli do kapitalne prednosti, ali u samom finišu Plavi su izbjegli poraz.

Gosti su na početku u dva navrata prijetili preko Bakića, ali Željo je mogao do vodstva u 32. minuti. Drljo je centrirao, a Mekić iz prve šutirao tik pored stative gostiju.

Nakon kornera lopta je potom došla do Cocalić, ali stoper Plavih je sa pet metara šutirao ravno u golmana gostiju.

I onda u 40. minuti uslijedio je šok za Želju. Morozov je dodao do Bakhara koji je majstorskim udarcem iskosa sa 16 metara pogodio za vodstvo Dinama 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Dinamo Minsk je poveo sa 2:0 u 49. minuti. U listu strijelaca upisao se Morozov koji je loptu vukao nekih 20 metara i prizemnim udarcem je uspio matirati golmana Mulalića koji je morao bolje reagovati.

Nakon toga Željo je pritiskao, a u 56. minuti domaći su reklamirali igranje rukom jednog gostujućeg igrača, ali grčki sudija nije pokazao na 11 metara.

U 76. minuti Željo je propustio pravi zicer. Nakon dobre akcije Gasal je proigrao Amoaha, ali njegov udarac klizećim startom u posljednji čas zaustavio je jedan gostujući igrač i tako spasio čist gol.

Ipak, u 84. minuti Grbavica je eksplodirala. Krpić je sjajno ubacio s lijeve strane, a rezervista Haračić je glavom pogodio za 2:1. I kada se činilo da će Željo izgubiti, Haračić je u 91. minuti postigao drugi gol za 2:2 i konačan rezultat koji daje nadu Plavima da mogu proći dalje.

Uzvratni susret će biti odigran za sedam dana kada će Željezničar gostovati na stadionu Azersun Arena u azerbejdžanskom Bakuu, s obzirom da Dinamo zbog podrške Bjelorusije ruskog agresiji na Ukrajinu ne može igrati utakmice na svom stadionu, prenosi Klix.