Mladi nigerijski defanzivac Edwin Odinaka uskoro će postati novi igrač Željezničara.
Dvadesetogodišnji desni bek Stupčanice iz Olova već neko vrijeme se pominje kao moguće pojačanje Plavih, a sada su se konačno stekli uslovi da pređe u ovaj klub.
Odinaka je pokazao svoj talenat u Stupčanici gdje je proglašen najboljim desnim bek u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, te sada treba da pokaže svoje sposobnosti i na višem nivou.
Uz njega, na probi u Željezničaru su bili veznjak Stupčanice Temim Adebayo, Gabriel Mačić iz Austrije i Ognjen Laušević iz Teleoptika iz Beograda.
Željezničar će ove sedmice ostati u Sarajevu, a 5. jula će odigrati prijateljsku utakmicu protiv TOŠK-a na Grbavici. Nakon toga, ekipa putuje na Zlatibor gdje će boraviti do 15. jula.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


