Željko Petrović: Što sam duže tu, dolazim do nekih drugih zaključaka

Plemići su danas na svom terenu slavili ubjedljivu pobjedu protiv kluba iz Konjica, a u trijumfu mostarske ekipe su pogađali Kiš, Tičinović, Bilbija, Malekinušić i Barišić.

Poslije ovog susreta, Petrović je na pressu poručio kako nije zadovoljan sa prvih petnaest minuta susreta, s obzirom na to da je njegov tim vrlo nervozno ušao u meč.

– Nisam zadovoljan sa prvih 15 minuta, jer smo vrlo nervozno smo ušli u meč. Utakmica traje 90 minuta, pa zbog toga ne treba biti nikakve nervoze, jer imamo igrače koji znaju igrati. Jedan smo od najvećih klubova ovdje, a što duže sam tu, dolazim do nekih drugih zaključaka. Igman je stajao dobro u prvih 15-20 minuta, ali, kada smo otvorili utakmicu, vidjelo se da ćemo doći do onoga što mi želimo. Poslije 5:0, mogu samo da budem zadovoljan, kazao je Petrović.

On se potom osvrnuo na prvu utakmicu četvrtfinala Kupa BiH protiv Jedinstva, koja će se u srijedu igrati u Bihaću, a početak ovog meča je zakazan za 13 sati.

Imamo poštovanje prema svakom protivniku. Međutim, bit će sigurno nekih promjena u igračkom kadru. Imamo kadar koji je dobar, te sam danas pokušao nekim igračima da dam šansu, kao što je Brekalo, koji je danas debitovao. Bilo je tu još nekih igrača, a u Bihaću ćemo sigurno promijeniti 70-80 posto ekipe, ali to su sve igrači na visokom nivou. Naš cilj je polufinale, a naravno i dalje, poručio je Petrović.

Podsjetimo, nakon prve utakmice četvrtfinala Kupa BiH protiv Jedinstva, Zrinjski će u narednom kolu igrati gostujući susret protiv Sloge.