Ženska reprezentacija visoko poražena u Švedskoj, i naredne sezone će igrati B Ligu nacija

Švedska je večeras potvrdila svoju nadmoć nad ženskom fudbalskom reprezentacijom Bosne i Hercegovine u revanš susretu baraža za plasman u UEFA Ligu nacija A. Na rasprodanom stadionu u Stockholmu, Švedska je slavila s visokih 5:0, čime je osigurala opstanak u Ligi nacija A s ukupnim rezultatom od 10:0.

Šveđanke su slavile identičnim rezultatom i u prvom meču odigranom u Zenici u petak.

Strijelci za Švedsku bili su Matilda Vinberg u 26. minuti, Anna Anvegard u 45. minuti, te Kafaji Rosa samo minutu kasnije, što je rezultiralo vodstvom od 3:0 na poluvremenu. U drugom poluvremenu, Filippa Angeldal je postigla četvrti gol u 82. minuti, dok je Pauline Hammarlund u 90. minuti postavila konačnih 5:0.

Ovaj poraz znači da će Bosna i Hercegovina i u narednom ciklusu Lige nacija igrati u Ligi B.