UEFA i FIFA zabranile su ruskim klubovima i reprezentaciji učešće na takmičenjima pod njihovim kišobranom zbog agresije koju ta država provodi u Ukrajini, piše Faktor.
Rusima je ostalo samo da igra prijateljske utakmice i to pod uslovom da pronađu protivnike.
Tako će Rusija u septembru odigrati kontrolni meč protiv Kirgistana, za novembar se dogovra i prijateljska utakmica sa Iranom, u Teheranu, ili na neutralnom terenu.
Ruski mediji pišu da bi njihov nacionalni tim u novembru mogao odmjeriti i snage sa Bosnom i Hercegovinom.
– Super je što će se odigrati utakmica s Kirgistanom. Neke reprezentacije ne žele igrati sa nama, a dobar znak je da Iran i BiH mogu igrati – riječi su Gadžija Gadžijeva, počasnog selektora Rusije.


