Zrinjski nije uspio napraviti senzaciju, igrati će Konferencijsku ligu

Zrinjski je večeras u Mostaru dočekao LASK u uzvratnom susretu play-offa Evropske lige, a meč je završen 1:1 tako da će Plemići takmičenje nastaviti u grupnoj fazi Konfrencijske lige.

Prvi su zaprijetili domaći u 4. minuti. Iskoristili su Plemići grešku fudbalera LASK-a na sredini terena. Ivančić ukrao loptu odigrao za Jukića. Ovaj krenuo ka golu Austrijanaca, pokušao pronaći Bilbiju, ali je lopta otišla daleko u gol aut. U 6. minuti još jedan pokušaj Bilbije. Mario Tičinović uputio sjajan centaršut, Bilbija šutirao glavom, ali pored gola gostiju.

Gosti zatim dolaze do daha te se oslobađaju početnog pritiska. Flecker se polovinom prvog dijela našao u veoma dobroj poziciji, ali je promašio loptu. U 25. minuti Renner šutira iz slobodnjaka. Pokušao je iznenaditi udarcem ispod živog zida, ali sjajno se snašao golman Plemića.

Nešto kasnije Ćuže prijeti. Sjajno je povukao loptu, zaobišao Horvatha, a potom i Luckenedera, šutirao, ali lopta otišla tik pored stative. A onda u 36. minuti penal za domaće. Lawal je oborio Ćužea u kaznenom prostoru, a siguran izvođač penala bio je Nemanja Bilbija.

Odmah na početku drugog dijela ponovo prijeti Zrinjski. Šutirao je Ćorluka sa distance, lopta na putu ka golu zakačila jednog od igrača LASK-a, prevarila golmana Lawala, ali otišla pored stative.

U 47. minuti Ćuže je upropastio sjajnu šansu. Nakon lopte Bilbije Ćuže se poigrao sa Andradeom, potom i Lawalom. Ipak nedostajalo mu je malo da uputi udarac i zaprijeti golu.

Kazna za taj promašaj stigla je veoma brzo. U 53. minuti Jovičić pogađa mrežu domaćeg tima za 1:1. Šutirao je sa nekih 30 metara, lopta od stative završila iza leđa Marića.

U 66. minuti Bilbija propuša veliku priliku. Mario Tičinović prošao po lijevoj strani nakon lopte Ćužea, ubacio u sredinu za Bilbiju, ali ovaj kasni i sa metar ne ubacuje loptu u mrežu LASK-a.

Nešto kasnije novi udarac LASK-a. Lukav je šutirao Havel, pronašao je prostor pored Senića, šutirao u ćošak gola Zrinjskog, ali je sjajno intervenisao Marko Marić. Do kraja nije viđeno mnogo uzbuđenja tako da je meč završio bez pobjednika, a LASK ide dalje s obzirom da je prvi meč u Austriji dobio sa 2:1.

Zrinjski će protivnike u grupnoj fazi Konferencijske lige saznati sutra.