Zrinjski pobjedom u Doboju najavio finale Kupa BiH!

Nogometaši Zrinjskog upisali su i 24. prvenstveni trijumf nakon što su u gostima nadigrali Slogu Meridian rezultatom 3:1.

Trener Rendulić je u ovom meču odlučio odmoriti svog najboljeg igrača Nemanju Bilbiju kojeg je ostavio u Mostaru, no i bez njega ovaj tim je pokazao snagu i karakter.

U utakmici koja im nije značila ništa s obzirom da su davno osvojili titulu prvaka Bosne i Hercegovine, pružili su dobru partiju te upisali pobjedu i to nakon preokreta.

U prvih deset minuta mreža se po jednom zatresla kod oba gola. Već i trećem minutu savladan je bio Topić nakon što je Bastić snalažljivo pogodio pod prečku.

Plemići se vrlo brzo vraćaju preko Ćužea koji postiže jako lijep gol. Hrvatski nogometaš se sjajnim okretom oslobodio svoja dva čuvara nakon čega šutira sa nekih 20 metara i matira golmana Traku, prenosi Klix.

Isti igrač je malo kasnije ponovo oprobao svoj šut, no ovaj put je njegov udarac bio zamalo neprecizan. Dvije minute kasnije penal za Zrinjski.

Danas super-raspoloženi Ćuže biva oboren u opasnoj zoni, a sudija pokazuje na 11 metara, odakle je nemilosrdan bio Ćužeov zemljak Kiš koji postiže svoj sedmi gol u dresu Zrinjskog ovog proljeća.

U nastavku su gosti nastavili sa konstantnim napadima. Šanse pred golom Trake su se redale kao na traci, a njegova se mreža do kraja susreta zatresla još jednom.
Mario Ćuže sjajnu je partiju krunisao golom u 78. minuti nakon što je iskoristio veliku grešku čuvara mreže domaćih.