Njemački reprezentativac – Valdemar Anton je postao novo ljetno pojačanje za Borussiu Dortmund.
27-godišnji defanzivni vezni igrač je došao u transferu vrijednom 22.500.000 eura (koliko je iznosila otkupna klauzula) iz Stuttgarta. Potpisao je ugovor sa čelnim ljudima “Milijunaša” do ljeta 2028. godine i nosit će dres sa brojem 3.
“Radujem se svojoj prvoj utakmici na Signal Iduna Parku, zajedničkim navijačima i saigračima.” Nisam planirao napuštati svoj klub – ali onda se pojavila Borussia Dortmund. Izuzetna ekipa koja je nedavno stigla do finala Lige prvaka. To govori o velikom potencijalu ovog kluba. “Od samog početka, osjećam da me stvarno žele vidjeti u dresu Borussie Dortmund i preuzeti važnu ulogu.” rekao je Anton.
Anton je u protekle četiri sezone nosio dres Stuttgarta, dok je ranije igrao za Hannover, gdje je počeo svoju karijeru. Rođen u Uzbekistanu, odigrao je četiri utakmice za njemačku seniorsku reprezentaciju, te je bio dio nacionalnog tima na Evropskom prvenstvu.
Sa druge strane, Borussia Dortmund je dovela neophodno pojačanje na poziciji štopera, nakon što je nedavno Mats Hummels napustio tim kao slobodan igrač.
Izvor: ( www.sportskenovosti.net / Fudbalski.com )


