Kada je Crvena zvezda izvukla Inter i Milan kao protivnike u Ligi šampiona, vlasti u Italiji su ponovo zabranile navijačima Crvene zvezde da prisustvuju utakmicama u Italiji, što se očekivalo.
Prošle sezone je isto važilo za košarkašku Evroligu, a sada se odnosi i na Ligu šampiona.
Ovu zabranu je kluba zvanično objavio na svom veb sajtu.
– FK Crvena zvezda obavještava javnost da je italijanska policija zabranila dolazak i prisustvo navijača našeg kluba na predstojećim utakmicama Lige šampiona protiv Intera (1. oktobar) i Milana (11. decembar).
Ministarstvo policije Italije je zabranilo pristup zvezdašima na mečevima koje će naš klub odigrati u pomenutoj zemlji protiv Intera i Milana. Crvena zvezda apeluje na sve navijače da ne putuju na istaknute utakmice, jer ulaz neće biti dozvoljen, kao ni okupljanje. Odluka važi za navijače koji žive u Srbiji, ali i u svim ostalim evropskim zemljama.
Italijanska policija je zabranila prodaju karata za bilo koju tribinu. Za kupovinu ulaznice je neophodan pasoš, a ime i prezime na karti moraju biti identični sa onima u pasošu prilikom ulaska na stadion.
FK Crvena zvezda napominje da nije imao uticaj na ovu odluku, te još jednom apeluje na zvezdaše da je poštuju, stoji u saopštenju Crvene zvezde.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


