Yaroslav Oreshkevich danas je i zvanično postao novi igrač FK Velež, potvrdili su Rođeni putem svoje zvanične Facebook stranice.
U prisustvu predsjednika Rođenih Senada Kevelja i direktora FK Velež gospodina Sanjina Alagića, danas je Oreshkevich potpisao saradnju sa mostarskim klubom do kraja sezone 2024./2025.
Oreshkevich rođen je 8. septembra 2000. godine u Brestu, Bjelorusija. Igrao je za FK Dynamo Brest, FK Rukh Brest i Bate Borisov.
Skupio je i 12 nastupa za mladu reprezetanciju Bjelorusije i postigao jedan pogodak. Pored nastupa za mladu reprezentaciju, nastupao je za U18 i U19 reprezentaciju Bjelorusije.


