Zvanično: Santos napokon ima novi klub, igrat će sa dva bh. reprezentativca!

Sada već bivši fudbaler Željezničara, Santos Clarismario, napokon je pronašao novi klub.

Nakon neuspjelih transfera u Olimpiju, te Bodo/Glimt, Brazilac je potpisao za AEK iz Larnace, prenosi N1 Sport.

Sa kiaprskim prvoligašem potpisao je ugovor do ljeta 2025. godine, a imat će mogućnost produženja saradnje na dodatnih godinu dana.

Tako će svlačionicu dijeliti sa dva bh. reprezentativca: Kenanom Pirićem i Hrvojem Miličevićem.

Podsjećamo, Santos je karijeru počeo u Fluminenseu, a 2019. godine je potpisao za hrvatsku Dubravu, da bi u našu zemlju stigao 2020. godine kada je obukao dres Borca iz Kozarske Dubice.

Nakon odličnih partije u ovom klubu potpisao je za Rudar iz Prijedora za koji je pružao sjajne partije što ga je i preporučilo čelnim ljudima Željezničara.

Na Grbavici je postao ljubimac navijača, ali se tu zadržao samo sezonu i uz silne napore čelnika ovog kluba odlučio je odići.

Za Željezničar je odigrao 35 mečeva, postigao osam golova i upisao pet asistencija.

sport.novi.ba

Kolumbija osigurala plasman u sljedeći krug Svjetskog prvenstva

Posljednji susret drugog kola grupne faze natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu odigrali su Kolumbija i DR Kongo, a pobjeda 1:0 pripala je...

Top 10 mladih fudbalskih talenata Balkana 2026.

Balkan nikad nije imao problem s talentom. Problem je obično bio u strpljenju, minutaži i okruženju. Mladi igrač ovdje često vrlo rano dobije pritisak...

Neuer najavio odlazak iz njemačke reprezentacije

Manuel Neuer, 40-godišnji njemački vratar, najavio je da će krug reprezentacije i definitivno napustiti po završetku aktualnog Svjetskog prvenstva koje je u...

CNN: Messijev otac „prolazi kroz zdravstvenu situaciju“, saopštila porodica

Jorge Messi, otac argentinske fudbalske zvijezde Lionela Messija, „prolazi kroz zdravstvenu situaciju“, navela je njegova porodica u saopštenju objavljenom u četvrtak, piše...