Zvezda lako sa Čukaričkim, Bukari dvostruki strijelac (VIDEO)

Branitelj naslova Crvena zvezda svladala je Čukarički s 3:0 u 22. kolu Super lige Srbije na stadionu “Rajko Mitić”.

U 10. minuti Borjan je morao reagirati nakon što su protivnički nogometaši presjekli loptu, ali je bio koncentriran i lako obranio pokušaj Samuela Owusua.

Već u 14. minuti crveno-bijeli su poveli preko Kataija. Kanga ga je uposlio na lijevoj strani, a srpski branič je u svom stilu prošao u šesnaesterac i pogodio suprotni kut gola.

Zvezda je iskoristila nalet i već nakon tri minute udvostručila prednost. Nakon oduzete lopte na sredini terena od strane Kange, Pešić šalje Bukarija u šesnaesterac, a Ganjanin postiže svoj prvi gol dana.

Uslijedilo je nekoliko prilika preko Bukarija i Kataija te totalna ofenziva Zvezde, ali trećeg gola nije bilo. U 29. minuti Katai je još jednom pokazao svoje umijeće kada je prošao nekoliko igrača, ali je nakon ubačaja Rodića Pešića loše pucao. Minutu kasnije vratar Mićović spriječio je Zvezdinog centarfora da zabije prvi put od početka sezone.

Do kraja prvog poluvremena momčad Miloša Milojevića nastavila je pokušavati ugroziti vrata gostiju, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Odnos na terenu nije se promijenio ni nakon povratka s prekida, a treći pogodak domaći su konačno postigli u 67. minuti, kada je Rodić uspio sustići dugu loptu i poslati je do Bukarije, koji je napravio sjajan posao i zabio svoj drugi gol na utakmici.

Do kraja su igrači Zvezde rutinski priveli utakmicu kraju i sada sa oko 60 bodova imaju 14 bodova više od vječitog rivala Partizana, uz utakmicu više.