Zvezda nakon preokreta u završnici slomila sjajne Pazarce! (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde slavili su 2-1 pobjedu u 11. kolu Superlige Srbije na gostovanju kod trenutnog lidera prvenstva, Novog Pazara.

Pazarci su dobro krenuli u susret i poveli u ranoj fazi, no unatoč još nekoliko izglednih prilika za plavo-bijele, igrači aktualnog prvaka većim su dijelom zadržali inicijativu i uspjeli slaviti.

Domaća momčad nije htjela izaći s bijelom zastavom na teren, što je odmah i pokazala na djelu. Krenuo je ofanzivno protiv prvaka, i odmah je imao tri uzastopna kornera.

Jedna je urodila plodom, kada je u 5. minuti Gavrić iz kornera poslao loptu do Lončara koji ju je primio izvan šesnaesterca, a potom matirao Borjana koji je usput zakačio Rodića i malo promijenio smjer.

U 11. minuti i Stanojlović je bio u solidnoj prilici, ali Borjan je bio koncentriran. Nakon toga se težište igre pomaknulo na drugi kraj terena.

U 16. minuti novopečeni reprezentativac Stefan Mitrović uputio je snažan udarac, ali ga je ukrotio vratar Pazaraca Kljajić.

Trenutni vodeći izdržao je protiv branitelja naslova sve do 34. minute kada je Milan Rodić poravnao rezultat. Iskoristio je vrlo precizan centaršut Bena i udarcem glavom zatresao mrežu.

Ekspresno je došlo do potpunog preokreta, Bukari je dvije minute kasnije zatresao stativu nakon što mu je Katai glavom uputio dugu loptu.

Do kraja su nogometaš iz Gane, kao i El Fardu ben, imali solidne prilike za izabranike Miloša Milojevića, ali je na polovici ovog duela rezultat ostao neriješen.

Drugih 45 minuta Pazarci su krenuli slično kao i na početku utakmice, pa je Ergelash odmah uzvratio Bukariju i uzdrmao istu stativu koju je Zvezdaš pogodio u završnici prvog poluvremena.

Odmah nakon toga zaprijetili su i prijestolnici, kada je Jović nakon ubačaja Rodića zamalo promašio autogol.

Uslijedilo je razdoblje inicijative momčadi sa stadiona Rajko Mitić, koje je karakteriziralo nekoliko nepreciznih pokušaja, prvenstveno Kange, sve do 73. minute kada je uposlio Kljajić koji je zaustavio pokušaj Erakovića nakon kornera.

Islamović je svojim dalekometnim pokušajem u 83. minuti izazvao uzdahe domaćih, ali nije bio dovoljno precizan pa ni Borjan nije imao posla.

Konačno su nogometaši Zvezde u 88. minuti vidjeli preokret. Kangwa je s lijeve strane poslao loptu u protivnički šesnaesterac, kada je lopta preletjela Coulibalyja i jednog od igrača Pazaraca, a potom ju je Pešić skrenuo u mrežu neposredno prije gola.

Odmah nakon pogotka Dragović je zamijenio Kataija, jer trener Zvezde nije želio ništa prepustiti slučaju. Nakon pogotka došlo je i do sukoba, jer su domaći igrači i stručni stožer smatrali da je centarfor Zvezde napravio prekršaj neposredno prije pogotka.

NOVI PAZAR: Kljajić – Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović (od 81. Damjanović) – Lončar – Nikčević, Gavrić (od 57. Kiković), Islamović, Stanojlović – Majdevac (od 67. Bogdanovski).

CRVENA ZVIJEZDA: Borjan – Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić – Sanogo (od 67. Kangva), Kanga – Bukari (od 76. Kulibali), Katai (od 89. Dragović), Mitrović (od 46. Pešić) – El Fardu Ben (od 67. Mustafa)