Zvezda slavila minimalno u Kruševcu, Olajinka golom označio povratak u prvu postavu (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su Napredak u Kruševcu s minimalnih 1:0 u sklopu 17. kola Super lige Srbije.

Gosti su poveli već u 7. minuti preko Olajinke koji se vratio u prvu postavu. Hwang je poslao loptu u protivnički šesnaesterac, a nakon gužve Mijatović je utrčao Nigerijcu koji je pogodio za 1:0 za Zvezdu.

U 14. minuti Osman Bukari je sebi stvorio prostor za udarac iz daljine, ali nije uspio dovoljno iskontrolisati pa je lopta otišla preko gola.

Spajić je u 17. minuti pogriješio, pa je njegovo loše dodavanje Ljubomirac presjekao, ali Zličić nije uputio udarac na vrijeme, a on je bio blokiran i tako otklonio opasnost Kruševljana.

Bukari je u 26. minuti ponovno pokušao udarcem, ali nije to dobro izveo slabijom lijevom nogom. Čini se da je u ovoj situaciji reprezentativac Gane imao bolja rješenja, budući da su njegovi suigrači bili s obje strane, ali ih nije proigrao.

U završnici prvog dijela utakmica se jako zahuktala i ređale su se šanse na obje strane terena. Đorđe Jovanović je u 44. minuti pucao pored gola iz izgledne prilike, kada se nakon gužve dokopao lopte. Odmah zatim Zličić je ostao sam, ali je sa 16 metara uputio udarac preko Glazerova gola.

Potom je Bajić zaustavio udarac Krasa koji je izveo korner. Upravo ju je izveo napadač Obale Bjelokosti, nakon čega je Spajić glavom pogodio vratnicu, a lopta je završila u gol-autu.

Vremena više nije bilo, pa su crveno-beli na odmor otišli s minimalnom prednošću.

Ritam je dosta pao nakon povratka igrača na teren. Zvezda je prva zaprijetila tek u 57. minuti, kada je Vukajlović matirao Krasu koji je imao otvoren put do gola, zbog čega je zaradio žuti karton.

Negde u ovom delu Kruševca počeo je da pada sneg, koji je kako je meč odmicao bio sve intenzivniji. U 62. minuti Bajić brani dobar pokušaj Hvana. Prve promjene viđene su u 68. minuti kada su Kanga i Endiaj zamijenili Mijatovića i Krasu.

Bukari je u 74. minuti propustio dobru priliku za udvostručenje prednosti iz blizine, nakon što mu je Endiaj spustio loptu, no ponovno se istaknuo iskusni vratar Bajić.

Nakon toga dugo nije bilo puno izglednih prilika, sve do same završnice. U posljednjoj minuti regularnog vremena Bukari je nakon odličnog izbacivanja braniča odličnom fintom pucao snažno, ali ipak preko gola.

Odmah zatim lopta je završila preko druge vratnice, kada je Lazar Zličić s 18 metara pucao iznad grede. Potom je u posljednjoj minuti krenula opasna kontra gostiju, kada je Endiaj proigrao Hwana, ali je Južnokorejac vrlo nespretno reagirao pred golom.

Crveno-bijeli ostali su na drugom mjestu na tabeli sa 40 bodova, tri manje od vječnog rivala Partizana, dok je Napredak dvanaesti sa 17 bodova.

Napredak: Bajić – S. Jovanović, Đeković, Marinković, Vukajlović – Jović, Krstić – Đ. Jovanović (od 75. Stoiljković), Zličić, Ljubomirac (od 87. Nenadović) – Stanojlović (od 75. Bojović)

crvena zvijezda: Glazer – Nedeljković, Điga, Spajić, Nikolić – Mijailović – Bukari, Hvan, Kraso (od 68. Kanga), Olajinka (od 85. Lučić) – Mijatović (od 68. Endiaje)