Zvijezda 09 SENZACIONALNO savladala Zrinjski i ostvarila drugu pobjedu u sezoni

Zvijezda je uoči današnjeg meča imala samo jednu pobjedu i 5 osvojenih bodova, ali to fudbalere ovog tima nije spriječilo da odigraju sjajan meč i zasluženo dođu do trijumfa..

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu i to u rasponu od 17 minuta.

Igrala se 50. minuta kada je Vukoja donio vodstvo Zvijezdi 09, ali je samo pet minuta kasnije Zrinjski poravnao rezultat golom Bilbije iz penala.

I dok su mnogi uslijedili da će nakon izjednačujućeg gola uslijediti preokret aktuelnog prvaka BiH, Zvijezda je šokantno stigla do novog vodstva.

Godsvill je fantastičnom reakcijom oduzeo loptu jednom igraču Zrinjskog u opasnoj zoni, a onda momentalno porigrao Salimana koji izlazi sam pred gostujućeg golmana i preciznim udarcem ga matira za 2:1.

Pokušavao je Zrinjski do kraja utakmice doći do izjednačenja, no fudbaleri Zvijezde 09 su se požrtvovano branili i uspjeli sačuvati vodstvo.

Zvijezda je tako stigla do prve prvenstvene pobjede nakon gotovo četiri mjeseca, s obzirom da su posljednji put u Premijer ligi slavili 19. augusta kada su na svom terenu savladali Slogu Meridian.