15 KAMERA SNIMILO SPORNI DETALJ, A SADA SE OGLASIO MANE: Otkrio šta je uradio

.

Bayern je u šestom kolu Lige prvaka pobijedio Inter sa 2:0, ali da su Nerazzurri odnijeli bod kući ne bi bilo nezasluženo posebice radi nekih situacija iz prvog poluvremena.

Situacija oko igranja rukom u kaznenom prostoru je vjerovatno najkomplikovanije pravilo u fudbalu pošto je još uvijek nejasno šta je penal, a šta ne.

U prvom poluvremenu meča na Allianz Areni lopta je u ruku pogodila Manela. Ruke Senegalca su bile u zraku, ali ispred lica, međutim kazneni udarac nije dosuđen.

Poslije utakmice na ispitu iskrenosti bio je i Mane. Čak 15 kamera je snimilo sproni detalj, a sjajni ofanzivac nije krio da je igrao rukom.

“Bio je to snažan šut, da nisam podigao ruke lopta bi me pogodila u lice i završio bih u bolnici”, kazao je Mane.

“Mislio sam da je dozvoljeno koristiti ruke da se zaštiti lice. Tako da ono nije penal”, objasnio je ofanzivac Bayerna.

Inače, Manea je lopta u ruku pogodila pri rezultatu 0:0, a prema pravilima fudbalske igre ovakve i slične situacije nisu dovoljne za sviranje kaznenog udarca.

Naime, ukoliko je igranje rukom nastalo kao prirodni refleks i taj pokret tijelo ne čini većim nego inače onda sudija dopušta da se igra nastavi. Upravi tako je postupio Kozlak koji je pokazao na korner.

Sasvim očekivano spornu situaciju poslije utakmice komentarisao je i Simone Inzaghi, trener Intera i nije bio previše ljut zbog toga što za njegov tim nije dosuđen penal.

“Kada VAR pozove sudiju obično se promijeni odluka, ovaj put se to nije desilo, ali na sreću nije bilo odlučujuće. Da smo poveli utakmica bi bila drugačija”, kazao je trener milanskog kluba.

Podsjećanja radi, u nokaut fazu su prošli oba tima. Bayern sa prve, a Inter sa druge pozicije. Iz ove grupe Barcelona odlazi u Europa ligu, dok se Viktoria Plzen oprostila od evropskih takmičenja.

Izvor:Sportsport