Komisija N/FS Bosne i Hercegovine potvrdila je rezultat utakmice Sarajevo – Posušje, koji je završen 2:2, kako je i postignut na terenu, potvrdili su za Sport1.
Utvrđeno je da Sarajevo nije prekršilo pravila jer je u posljednjoj minuti utakmice protiv Posušja nastupilo bez U21 igrača zbog crvenog kartona Nidala Čelika. Iako je bilo konfuzije, pravilnik o takmičenju ne dozvoljava odstupanja od pravila o prisustvu mlađeg igrača na terenu tokom cijele utakmice.
Nakon utakmice stigla je informacija da će rezultat biti registrovan, ali je sačekan zvanični stav Takmičarske komisije, koji je danas potvrdio rezultat 2:2. Sarajevo ostaje prvo sa 13 bodova, dok Posušje ima 11 bodova, ali i odigranu utakmicu više.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


