Samo nekoliko dana nakon što je napustio Borac, doskorašnji trener Banjalučana Nenad Lalatović imenovan je novim trenerom Radničkog iz Niša, a danas je zvanično predstavljen u ovom klubu.
Naravno, jedno od pitanja je dobio i u svom periodu u Borcu.
“Imao sam veliku želju da radim u Republici Srpskoj i da se oprobam u tamošnjoj ligi. Ipak, nisam očekivao da u tri mjeseca neću nijednu utakmicu odigrati u Banjaluci. Ne samo to, na trening smo se svaki dan vozili po pola sata autobusom i isto toliko nazad, mečeve smo igrali na lošim terenima, na 40 stepeni u pet popodne. Bez obzira na sve to, da smo pobijedili Leotar u mojoj posljednjoj utakmici, bili bismo prvi na tabeli. Kada su mi rekli da još mjesec dana neće biti gotov stadion, nisam više to mogao da trpim i rekao sam da idem. Nisu htjeli prihvatiti moju ostavku, ali rekao sam im da svakako idem”, kazao je Lalatović.
Da li se radi o pomalo jeftinim opravdanjima, jer Lalatović u Borcu definitivno nije ispunio očekivanja, procijenite sami.


