Bez pobjednika u prvom vječitom derbiju sezone, gol Bukarije (VIDEO)

U prvom ovosezonskom vječitom derbiju, odigranom u Humskoj, nogometaši Partizana i Crvene zvezde odigrali su neriješeno, a susret je završen rezultatom 1-1.

Crveno-bijeli su u utakmicu krenuli znatno ofanzivnije i većim dijelom prvog poluvremena, sve do kraja, imali značajnu inicijativu. U drugom dijelu utakmica se rasplamsala i utakmica se potpuno otvorila pa je viđeno mnogo prilika s obje strane.

Od početka su gosti krenuli ofenzivnije, već u prvoj minuti korner, a već u 4. prva dobra prilika. Potom je Osman Bukari došao do lopte na desnoj strani, a zatim uposlio Erakovića koji je utrčao u šesnaesterac, ali mladi branič nije uspio pronaći dobar kut i pogodio je samo vanjski dio mreže.

Koliko su crveno-beli bili ofanzivniji u prvoj fazi meča govori i podatak da su u 10 minuta izveli tri kornera, iz kojih je usledila nova velika prilika, kada je Bukari lako varkom prošao Vujačića, koji je bio u napadu. bio prisiljen nepropisno ga zaustaviti, zbog čega je zaradio prvi žuti karton na utakmici.

U ovom intervalu dvoboja Partizanov vratar Popović bio je na visini zadatka, prvo je u 16. minuti zaustavio sjajan udarac Aleksandra Kataija, a potom je opasnost otklonio nakon novog kornera, kada je glavom obranio udarac Sanoga.

Tek što su igrači uspjeli prebaciti težište na suparničku polovicu i stvoriti poneku polupriliku, Osman Bukari šokirao ih je pravim eurogolom iz voleja u 27. minuti.

Brzonogi nogometaš iz Gane dočekao je loptu na rubu šesnaesterca nakon što ju je nakon kornera izbio Urošević, namjestio se na lijevu nogu i pucao najpreciznije – pogodio je vratnicu na suprotnoj strani. gola od kojeg se lopta odbila u gol za prednost Zvezde od 1-0.

Momčad Gordana Petrića više nije imala što čekati pa je od ovog trenutka situacija na terenu bila izjednačena. Pet minuta nakon pogotka gostiju viđen je dobar prodor Diabate po desnoj strani, no istaknuo se i kapetan gostiju Milan Borjan koji je bio na visini zadatka.

Kako se poluvrijeme bližilo kraju, domaći su igrači preuzimali sve veću inicijativu, prvenstveno preko Diabatea. Najveću priliku propustio je Quincy Mennig u 38. minuti, kada je umjesto lopte iz blizine udario protivničkog igrača nogom.

Prvi žuti karton ekipa Miloša Milojevića pokazala je u 41. minuti, kada je Sanogo bio jedini način da zaustavi Dijabatea koji je igrao.

Velika nada za domaće navijače stigla je minutu kasnije, kada su možda već vidjeli loptu u mreži nakon udarca Svetozara Markovića glavom, no Borjan je fantastično reagirao pa je momčad čiji je kapetan bio kapetan otišla na odmor s golom prednosti.

Nakon povratka na teren momčad iz Ljutice Bogdana ponovno je uspostavila kratku inicijativu, no ubrzo se preokrenula. Prvo je Mirko Ivanić u 49. minuti zaradio žuti karton, a tri minute kasnije Katai je nepropisno zaustavio Marka Živkovića čim je ovaj ušao u šesnaesterac pa je dosuđen kazneni udarac za domaće.

Kapetan Bibras Natho preuzeo je odgovornost nakon provjere VAR-a i svladao vratara Zvezde, iako je pogodio stranu, za poravnanje na 1:1.

U 58. minuti Rodića je zamijenio Gobeljić, pa je Eraković s pozicije desnog beka prešao na lijevi bok obrane.

Nastavili su s napadima i nakon izjednačenja, a crno-bijeli su nakon kontranapada napravili višak za Marka Živkovića na desnoj strani, koji je loptu poslao u šesnaesterac, a iz svega se rodio Nathov šut, koji je mogao biti daleko opasniji, ali je Izraelac pucao pored gola, a lopta je usput zakačila Marka Gobeljića.

Rasplamsala se borba, redale su se prilike s obje strane. Diabate je nastavio stvarati probleme, ali na suprotnoj strani Katai je bio u solidnoj prilici nakon što mu se smjestio Kanga, ali nije imao dobar kut i pucao je preko gola.

Gotovo stopostotnu priliku promašio je Ricardo u 73. minuti! Sanogo je debelo pogriješio i izgubio loptu pred svojim golom te tako praktički uposlio protivničkog napadača, no najbolji strijelac Superlige prošle sezone pucao je iz blizine.

U 82. minuti Diabate je zbog žutog kartona natjerao Erakovića na prekršaj.

Vidjelo se da oba suparnika žele sva tri boda u finalu, a tome svjedoči i ulazak Kalife Coulibalyja u igru ​​u 84. minuti umjesto Kataija, iako je on tek nedavno stigao u klub koji vodi trener Milojević.

Ni u šest minuta sudijske nadoknade niti jedan pokušaj nije urodio plodom pa je rezultat ostao neriješen.

PARTIZANSKI: Popović – Živković, Vujačić, Marković, Urošević – Traore, Belić (od 66. Jović) – Dijabate, Natho (od 84. Fejs), Menig (od 66. Andrada) – Ricardo (od 89. Baždar).

CRVENA ZVIJEZDA: Borjan – Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 57. Gobeljić) – Sanogo, Kanga – Bukari, Katai (od 84. Kulibali), Ivanić (od 67. Kangva) – Pešić (od 67. Mitrović).