Budimir: Željezničaru se danas vratilo jer su ranije primali pogotke u posljednjim minutima

FK Željezničar je savladao ekipu NK Široki Brijeg sa 2:1 u devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Nakon utakmice medijima se na press-konferenciji obratio trener Širokobriježana, Marijan Budimir.

“Želio bih čestitati Željezničaru na pobjedi. Naravno da je teško kada primite pogodak u posljednjoj minuti iz prekida. Razočaran sam zbog toga i imali smo puno prije priliku da riješimo utakmicu. Prvo poluvrijeme do Željinog gola smo bili ti koji su dominirali. Izgledalo mi je da nam tada Željezničar ne može ništa, osim iz naše greške, a greška se dogodila. Nakon toga, Željezničar je nošen navijačima odigrao dobro. Imali su prečku, te smo uspjeli završiti prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo se dogovorili u svlačionici da možemo. Danas se Želji vratilo pa su postigli pogodak u posljednjim minutama, onda nam se dogodi problem povrede igrača, na kraju smo se povukli jer smo bili zadovoljni bodom, rekao je Budimir i dodao:

“Dugo je prvenstvo. Može se svašta isprofilirati. Svaka utakmica je teška na svoj način. Finansijska moć odvaja neke klubove, ali i te tri ekipe koje ste spomenuli (Široki, Velež i Željezničar) mogu otići gore ili dole. Nikad se ne zna. Želji se danas vratilo. Izgubili su nekoliko utakmica u posljednjim minutama, a danas su dobili. Na većem uzorku, ta neka sreća će se izjednačiti. Kod mene je razočarenje veliko jer nisam navikao na ovo. Navikao sam da se vrlo lako odbrani, ali svaki dan je za učenje. To je proces koji traje duže vrijeme. Ove stvari su i pitanje unutrašnjeg motiva, jer defanzivni prekid je stvar volje i koncentracije.”

Za sam kraj pohvalio je atmosferu i današnju utakmicu.

“Kada vidite ove dvije ekipe, vi vidite da se žele obje ekipe nadigravati i to je onda fudbal. Bila je fer i korektna utakmica. Obje ekipe su mogel spobijediti. Navijači su zaista sjajni. Mi danas nismo uspjeli izdržati i manje više je to sve. Imamo još jednu utakmicu do reprezentativne pauza. Moramo da se regenerišemo i neke stvari promijenimo”, završio je Budimir.