ČEKA GA DUŽI OPORAVAK: Pogledajte kako izgleda prst hrvatskog golmana!

Ivo Grbić (27) ozlijedio je prst lijeve ruke tijekom nedjeljne utakmice Atletico Madrida i Villarreala. Budući da je to bila posljednja utakmica ove sezone, trebao bi se oporaviti tijekom godišnjeg odmora. “Ivo je iščašio ručni prst, koji je na terenu ispravljen, no osjećao je snažnu bol i bilo mu je slabo”, rekao je Atleticov glasnogovornik u ponedjeljak dok se čekao novi liječnički nalaz.

Grbić je napustio travnjak u 85. minuti, nakon zračnog duela s Villarrealovim braničem Pauom Torresom. Među vratnicama ga je zamijenio vratar iz podmlatka Antonio Gomis (20), koji je tako debitirao za prvu momčad. No šest minuta kasnije Villarreal je poravnao rezultat na konačnih 2:2, prenosi Index.hr.

08183ae7-8e9f-462f-9e20-fe50172c96ed

Primio 14 golova u 13 utakmica
Atletico je tim remijem u zadnjem kolu španjolskog prvenstva završio sezonu na trećem mjestu, s bodom zaostatka za Real Madridom i jedanaest bodova za prvakom Barcelonom. Grbić je ove sezone nastupio u 13 utakmica i primio 14 golova.

Uglavnom je bio na klupi za pričuve sve do kraja travnja, kada se ozlijedio prvi vratar Jan Oblak (30). Grbić je zbog toga nanizao osam prvenstvenih utakmica, najviše otkad je u ljeto 2020. stigao onamo iz zagrebačke Lokomotive. Zasad je nepoznato kada bi se Oblak mogao vratiti na teren.

Nogometaši Atletica od ponedjeljka su na godišnjem odmoru do 7. srpnja, kada im počinju pripreme za novu sezonu. Pred Grbićem je tako mjesec dana za oporavak prsta.

Ugovor na još jednu godinu
Vratar ponikao u Hajduku ima ugovor s Atleticom na još godinu dana, do 30. lipnja 2024. Prošlu sezonu je proveo na posudbi u Lilleu jer nije dobivao priliku pored Oblaka.

Zlatko Dalić pozvao je Grbića u prosincu na Svjetsko prvenstvo na kojem je Hrvatska osvojila brončanu medalju. No za Final Four Lige Nacija, koji se za devet dana igra u Nizozemskoj, Dalić je pozvao Dominika Livakovića (Dinamo), Ivicu Ivušića (Pafos) i Nediljka Labrovića (Rijeka). Prije dva tjedna je Grbiću, kao četvrtom vrataru, poslao pretpoziv.