Cristiano Ronaldo se oglasio nakon ubjedljive pobjede Portugala protiv Zmajeva

Portugalci su deklasirali Zmajeve na Bilinom polju, a utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu, s obzirom na to da je pet lopti završilo iza leđa našeg golmana, Ibrahima Šehića.

Seriju golova je otvorio Cristiano Ronaldo, koji je u petoj minuti sa bijele tačke postigao vodeći pogodak za svoj tim, a isti igrač je u 20. minuti povećao prednost svoje ekipe poslije asistencije Joaoa Felixa.

Pet minuta kasnije, na semaforu je već bilo 0:3 za Portugal, kada se u listu strijelaca upisao Bruno Fernandes, a onda je u 32. minuti za 0:4 pogodio Joao Cancelo, da bi konačan rezultat od 0:5 u 41. minuti postavio Joao Felix.

S druge strane, a za razliku od prvog dijela meča, drugo poluvrijeme je više ličilo na revijalnu utakmicu, u kojoj su Zmajevi tražili počasni gol, do kojeg na kraju nisu došli, a gosti su bili zadovoljni velikom prednošću.

Dvostruki strijelac za Portugal, Ronaldo, na terenu je bio sve do 66. minute, kada ga je selektor Roberto Martinez izvukao iz igre, a umjesto njega na teren je ušao Diogo Jota.

Poslije meča u Zenici, na svom zvaničnom Facebook profilu se oglasio upravo Ronaldo, a njegovu objavu možete pogledati ispod teksta.