Dino Kalesić je jedan od ključnih igrača za brzi povratak Slobode u WWin ligu BiH.
U prethodnoj sezoni bio je među najboljima u timu iz Tuzle, te se očekuje da nastavi sa dobrim igrama i u višem rangu takmičenja.
Sloboda je ubjedljivo osigurala mjesto u WWin ligi BiH, ali je jasno da je razlika između liga velika. Ipak, nema previše vremena za odmor.
– Prije mjesec dana smo slavili titulu, a odmah su počele pripreme za novu sezonu. Radujemo se novim izazovima. Treninge tokom priprema često čekamo s nestrpljenjem jer želimo da počne sezona. Posebno se radujemo utakmici na Koševu i nastojimo biti što bolje pripremljeni, izjavio je za MeridianSportBH Dino Kalesić.
– Trener Nalić je napustio klub i želimo mu sve najbolje. On je odlično obavio svoj posao. Sada je tu Marko koji ima visoke zahtjeve i šampionski mentalitet, što nam mnogo pomaže. Spremni smo za novu sezonu i nadamo se da ćemo brzo uhvatiti ritam njegovog rada, dodao je.
Sloboda će prvu utakmicu u WWin ligi BiH odigrati protiv Sarajeva, a Kalesić ističe da s nestrpljenjem iščekuju taj duel.
– Jedva čekamo da istrčimo na teren. Prošla sezona je bila teška, ali sada se suočavamo sa jednom od najboljih publika u BiH. Moramo maksimalno uživati, boriti se za naš cilj i dati sve od sebe. Radimo mnogo na treninzima, rekao je Kalesić.
Utakmica između Sarajeva i Slobode igra se sutra od 21 sat.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


