Dino Skender: Previše smo razmišljali o rezultatu i pobjedi koju dugo čekamo

Fudbaleri Širokog Brijega su eliminisali Stupčanicu iz Kupa BiH pobjedom poslije boljeg izvođenja penala u Olovu. U regularnom dijelu je bilo 2:2, a onda su uslijedili penali, gdje su se nešto bolje snašli igrači kluba sa Pecare.

Tako su za Širokobriježane u penal seriji pogađali Pranjić, Chinedu, Mamić i Mašić, dok su za ekipu iz Olove sa bijele tačke bili sigurni Bešić i Fatai.

Poslije utakmice u Olovu, oglasio se i trener Širokog Brijega, Dino Skender, koji je poručio kako je jučerašnja utakmica bila baš onakva kakvu je i očekivao, odnosno jako izazovna i teška.

– Bilo je tačno kako smo i očekivali, jako izazovna i teška Kup utakmica u gostima kod Stupčanice. Prije svega, čestitam igračima na prolazu, jer nakon 90 minuta i slijeda dešavanja u drugom poluvremenu dečki su ipak pokazali prisebnost i koncentraciju u raspucavanju sa bijele tačke i na taj način izborili plasman među osam najboljih. Što se tiče igre, prvih pola sata bili smo dosta dobri, nismo dali Stupčanici praktički ništa i priveli smo mirno poluvrijeme sa 0:2. S tim dijelom mogu biti zadovoljan. Nažalost, drugi dio nismo bili pravi do kraja, čak smo dobro i ušli u nastavak, ali gol iz prekida za 1:2 sve je okrenuo i psihologija je počela raditi svoje, poručio je Skender, pa dodao:

– Međutim, ne mogu puno zamjeriti igračima, jer očigledno nam je taj negativan niz iz prošle polusezone podsvjesno ostavio traga. Samo smo razmišljali kako sačuvati vodstvo do kraja i kako doći do pobjede. Nismo više bili fokusirani na našu igru. Previše smo razmišljali o rezultatu i pobjedi koju dugo čekamo.

Podsjetimo, pored Širokog Brijega, plasman u četvrtfinale Kupa BiH su ostvarili Velež, Jedinstvo, Zrinjski, Posušje, Sarajevo, Sloga i Borac.