Dva gola, dosta šansi i na kraju remi: Podjela bodova u derbiju začelja

Zvijezda 09 i Tuzla Ctiy su u derbiju začelja u 10. kolu podijelili po bod odigravši u Ugljeviku 1:1.

Prilično sadržajna je bila utakmica u Ugljeviku. Bolje je otvaraju gosti koji prijete preko Nukića, ali se istakao domaći čuvar mreže Milan Jelovac, koji čuva svoju ekipu.

Domaći imaju najbolju šansu u prvom poluvremenu kada Godswill Vadze šutira, ali Nevres Fejzić brani njegov udarac i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 0:0.

Ako u prvom dijelu iz nekoliko jako kvalitetnih šansi nije bilo golova u drugom su krenuli i oni. Igrala se 65. minuta meča, Đorđe Pantelić je dobio odličnu loptu i pretvorio priliku u gol za vodstvo 1:0.

NIje ipak radost Tuzlaka trajala dugo jer je samo tri minute kasnije Novica Maksimović jako lijepo pogodio za 1:1, a to je bio ispostaviće se i konačan rezultat meča.

Spustili su se gardovi nakon tog pogotka, i jedna i druga ekipa su krenule po drugi, ali nisu do njega došle, pa je na kraju u derbiju začelja došlo do podjele bodova, 1:1.