(FOTO) Krizi Širokog Brijega nema kraja: Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju

Zbog radova na stadionu Pecara, Širokobriježani svoje ‘‘domaće‘‘ utakmice igraju na Mokrom docu, a u današnji susret je nešto agilnije ušla ekipa koju sa klupe predvodi Marijan Budimir.

U osmoj minuti je Chinedu bio u dobroj poziciji, šutirao je, ali je golman Plemića odlično odbranio njegov udarac. Nakon toga, šansi nije bilo sve do 18. minute, kada je Čanađija dobro šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola domaćina.

U 23. minuti utakmice, Bilbija se našao u dobroj situaciji, ali nije uspio da postigne pogodak. Ipak, Plemići su u 34. minuti uspjeli da dođu do vodstva.

Nakon jednog duela sa igračem domaćeg sastava, u Širokom Brijegu su tražili prekršaj, ali je sudija ipak pokazao da se igra nastavi, a onda je lopta došla do Ivančića, koji se upisao u listu strijelaca.

Poslije gola, teren je postajao sve teži i teži za igru, te su Širokobriježani pokušavali da dođu do izjednačenja rezultata, ali u tome nisu uspjeli, pa su Plemići poslije prvih 45 minuta imali vodstvo od jednog gola razlike.

Drugo poluvrijeme današnjeg susreta su Plemići otvorili na sjajan način, budući da su povećali svoju prednost na 2:0, a u listu strijelaca se upisao Bilbija.

Igrala se 67. minuta, kada je Mamić pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola Plemića. Nakon prilike igrača Širokog Brijega, fudbaleri Zrinjskog su do kraja meča više držali loptu u svom posjedu, te su bez većih problema priveli utakmicu kraju.

Tako su Širokobriježani nastavili sa lošim partijama u Premijer ligi BiH, te su zabilježili još jedan poraz, dok je Zrinjski ovim trijumfom došao do druge pozicije na ligaškoj tabeli.

NK Široki Brijeg – HŠK Zrinjski 0:2 (Ivančić 33‘, Bilbija 57‘).