(FOTO) Posušje potpuno deklasiralo Slogu i gurnulo je ka dnu tabele

U utakmici šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Posušje je ostvario pobjedu protiv ekipe FK Sloga sa 4:0.

Posušje je od početka dominiralo na utakmici, te je prva šansa se dogodila u petoj minuti utakmice preko Gabrijela Bobana.

Oni su tokom cijelog prvog poluvremena imali više od igre, ali se na pogotke čekalo čak do kraja prvog poluvremena.

Prvo je u 44. minuti utakmice pokazano na bijelu tačku nakon pada Dominika Begića. Sa bijele tačke siguran je bio Gabrijel Boban.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Posušje stiže i do drugog pogotka, a strijelac ovoga puta bio je Nikola Mandić koji je pogodio fantastičnim lobom nakon asistencije Begića.

U drugom poluvremenu Posušje je nastavilo tamo gdje je stalo u prvom poluvremenu. Odmah u 53. minuti utakmice postignut je pogodak za 3:0, a sada je Begić nakon dvije asistencije i pogodio mrežu gostiju.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u 62. minuti utakmice, a tada je strijelac bio Karlo Kamenar koji je tako ovjerio pobjedu domaćih. Do kraja utakmice šansi nije bilo, te je Posušje privelo susret kraju.

Sloga je tako upisala četvrti uzastopni poraz i završila na dnu tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.