(FOTO) Sarajevo fantastičnim drugim poluvremenom stiglo do visoke pobjede, Guliashvili postigao dva gola

Bordo tim je u Međugorju sa 5:1 bio bolji od Famosa iz Hrasnice, a rezultat je mogao biti i ubjedljiviji da su fudbaleri Mirze Varešanovića u prvom poluvremenu iskoristili stopostotne šanse koje su imali.

Do prve prilike došli su u sedmoj minuti kada je Oliveira bio u odličnoj poziciji, ali šutirao pored gola.

Sedam minuta kasnije u šansi se našao i Vršajević koji je izašao sam pred golmana Famosa, ali je loše zahvatio loptu i poslao je preko gola.

Tri minute kasnije uslijedila je serija opasnih napada Sarajeva, no odbrana Famosa je u nekoliko navrata uspjela otklanjati opasnost ispred svog gola.

Do nove prilike Sarajevo je došlo u 27. minuti kada se nakon lijepe akcije u šansi našao Ikić, ali sa nekoliko metara udaljenosti pogađa stativu.

U završnici poluvremena vidjeli smo još po jednu dobru priliku na obje strane. U 38. minuti Varešanović je uspio zaobići golmana Famosa, ali je odbrana tima iz Hrasnice pravovremeno reagovala i izbacila loptu daleko od svog gola, da bi nekoliko minuta kasnije zaprijetio i Famos odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca, no Šahinović se istakao fenomenalnom intervencijom.

Drugo poluvrijeme donosi mnogo efikasniju igru Bordo tima u napadu te Sarajevo već u 47. minuti stiže do vodstva.

Bordo tim je odigrao brzu i lijepu akciju, a mrežu Famosa zatresao Adnan Džafić.

Igrala se 60. minuta kada Sarajevo udvostručuje prednost preko Harisa Ališaha koji mrežu Famosa trese nakon odličnog ubačaja iz kornera sa desne strane.

Četiri minute kasnije Sarajevo odigrava najljepšu akciju na utakmici i stiže do trećeg gola. Bordo tim je izgradio napad iz svog šesnasterca, a mrežu Famosa je pogodio Hamza Čataković silovitim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Do kraja utakmice vidjeli smo još tri gola, a prvi je djelo Giorgija Guliashvilija koji je u 82. minuti fenomenalno pogodio za 4:0, da bi tri minute kasnije Famos nakon lijepe akcije i pogotka Šopovića smanjio na 4:1.

Konačnih 5:1 za Sarajevo postavio je Guliashvili svojim drugim golom u 88. minuti susreta.