(FOTO) Sarajevo zahvaljujući pogotku Oliveire stiglo do pobjede protiv Zrinjskog

U utakmici sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Sarajevo je ugostio ekipu HŠK Zrinjski. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:0 u korist Bordo tima.

Prvu priliku na sjajnoj utakmici vidjeli smo već u četvrtoj minuti utakmice, kada je Ziljkić centrirao, a Oliveira šutirao, ipak taj udarac je odbranio Marić.

U 12. minuti utakmice odličnu šansu je imao Mustafić, ali je uputio zaista očajan udarac prema golu Zrinjskog.

Imao je Mustafić šansu i tri minute kasnije kada je šutirao sa svega nekoliko metara glavom, ali je ponovo Marić odbranio.

U istoj minuti na drugoj strani nakon odličnog driblinga i centaršuta Tičinovića, prečku na golu Šahinovića pogađa Franko Sabljić.

Do kraja prvog dijela Sarajevo je imalo više od igre, ali do pogotka nisu uspjeli doći. Pokušavali su Oliveira i Hasić u 29. minuti utakmice, ali bezuspješno, te je ostalo 0:0.

U drugom poluvremenu nivo utakmice je bio dosta lošiji, te je bilo mnogo kratkih prekida. Praktično je prva šansa u nastavku bila u 67. minuti utakmice, kada je Tičinović šutirao pored gola Sarajeva. Sa druge strane pokušao je i Penaranda, ali je Marić dobro odbranio njegov udarac.

Do kraja utakmice Sarajevo je uspjelo doći do pogotka koji je odlučio pobjednika. Igrala se 88. minuta utakmice kada je Penaranda pao nakon faula Damira Zlomislića, a Bilbija je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Renan Oliveira koji je pogodio za konačnih 1:0.