(FOTO) Široki Brijeg slavio ubjedljivu pobjedu nad Croatijom Zmijavci

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su Croatia Zmijavce u danas odigranoj pripremnoj utakmici u kampu Musa Karačić.

Širokobriježani su slavili pobjedu rezultatom 3:1, a utakmicu je obilježio Ilija Bagarić koji je postigao dva gola.

Igrala se 16. minuta kada su fudbaleri bh. premijerligaša izborili korner, a Bagarić nakon dobrog ubačaja glavom zatresao mrežu protivničkog tima za 1:0.

Isti igrač je u 32. minuti susreta lobovao gostujućeg golmana te tako udvostručio prednost Širokog Brijega.

U drugom poluvremenu Širokobriježani su održavali kontrolu nad utakmicom, a u posljednjih 20 minuta napravljen je veliki broj izmjena.

Klub sa Pecare je poslije jedne dobre akcije uspio da dođe i do trećeg gola na ovom meču, kojeg je postigao Chinedu, kada je odlično pogodio sa oko 12 metara udaljenosti.

Međutim, u finišu utakmice Croatia Zmijavci je postigla počasni pogodak i postavila konačan rezultat 3:1.

Podsjetimo, današnja prijateljska utakmica je bila peta Širokom Brijegu. Do sada su savladali su Neretvanac iz Opuzena sa 2:0, Solin rezultatom 1:0, GOŠK iz Gabele sa 1:0, dok su remizirali protiv Posušja 1:1.

Također, vrijedi spomenuti kako će klub sa Pecare sutra igrati novu pripremnu utakmicu sa Trnjem.