(FOTO) Sloboda na krilima Vranješa slavila veliku pobjedu protiv Leotara

Vratili su se fudbaleri Slobode na obnovljeni teren Tušnja i obradovali domaće navijače.

U 22. kolu Premijer lige BiH Crveno – crni su slavili trijumf rezultatom 2:1 nad Leotarom i sa vrijedna tri boda pobjegli sa začelja tabele.

Od prvog minuta vidjelo se da će domaćin biti borben i rastrčan, a već nakon pet minuta igre Tuzlaci su poveli. Husejinović centrira sa lijeve strane, lopta dolazi do Vranješa čiji udarac rukom zaustavlja jedan od gostujućih igrača. Siguran sa 11 metara bio je Vranješ.

Nakon vodstva nismo vidjeli mnogo uzbuđenja na tušanjskom travnjaku, a jedino vrijedno spomena bila je situacija iz 34. minute. Ponovo je u glavnoj ulozi Vranješ čiji šut iskosa sa lijeve strane brani golman Leotara.

Do kraja susreta bitka se vodila između dva šesnaesterca. Leotar je izgledao bezidejno, a Crveno – crni su rutinski čuvali stečenu prednost.

Ipak, kada su se povukli, fudbaleri Slobode su i primili gol. Aćimović u 82. minuti trese mrežu za smanjenje rezultata na konačnih 2:1.

Mogli su Trebinjci u finišu i do poravnanja, ali srećom po domaćine to se nije desilo. Udarac gostiju poslao je loptu kraj gola Erića.

FK Sloboda – FK Leotar 2:1 (Vranješ 6‘, 54‘, – Aćimović 85‘)