(FOTO) Sloboda poslije preokreta u odličnoj utakmici savladala Slogu

Sloboda i Sloga danas su u sklopu devetog kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banovićima odigrali odličnu utakmicu, a konačan rezultat ovog meča je glasio 4:2.

Tuzlanski sastav je bolje otvorio meč, te je u prvih desetak minuta stvorio nekoliko dobrih prilika, ali nije uspio ugroziti protivnički gol, a onda je mogla uslijediti kazna.

Kulenović je zaprijetio Slobodi, ali je njegov udarac odbranio Bukvić, da bi isti igrač u 20. minuti uposlio Zajića koji je šutirao, ali je njegov udarac zaustavio golman kluba sa Tušnja.

Sloga je uspjela u 21. minuti doći do vodstva, a u listu strijelaca se upisao Krstovski nakon loše reakcije odbrane Slobode.

Ekipa iz Doboja je mogla udvostručiti svoju prednost tri minute kasnije, ali je opet na visini zadatka bio Bukvić, koji je odbranio udarac Kulenovića.

Promašaj Kulenovića je u 25. minuti iskoristio Nikola Komazec, koji je pogodio protivničku mrežu nakon asistencije Delića. Tri minute kasnije je Sloga ponovo došla u vodstvo. Zajić je nakon kornera glavom sa 11 metara savladao golmana Slobode.

Vošnjak je u 38. minuti šutirao sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola Sloge, da bi minut kasnije Maksimović bio brži od golmana gostiju, glavom je šutirao, ali nije uspio da pogodi.

U 41. minuti je Devedžić glavom sjajno šutirao, da bi minut kasnije Osmanković bio najviši u skoku, ali je prečka spasila goste iz Doboja.

Sloboda je do novog izjednačenja došla u 44. minuti. U šesnaestercu Sloge je srušen Melvin Osmić, loptu u ruke je uzeo Komazec i pogodio za 2:2.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo. Maksimović je imao dobru priliku za Slobodu, ali golman gostiju je odbranio njegov udarac.

Gosti na današnjoj utakmici u 57. minuti imali su veliku priliku. Krstovski je šutirao sa desetak metara, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Bukvić.

Kada se činilo da je Sloga uspostavila inicijativu na terenu, uslijedila je kontra koja je na kraju rezultirala golom za preokret Slobode u Banovićima. Delić je sjajno centrirao, a Osmić je glavom pogodio za 3:2.

Do kraja utakmice je još jedan pogodak je završio u mreži golmana Sloge. Delić je zabilježio treću asistenciju, a pogodak za konačnih 4:2 je postigao Osmić.

FK Sloboda – FK Sloga 4:2 (Komazec 24‘, 45‘, Osmić 65‘, 72‘, – Krstovski 22‘, Zajić 28‘)

Kako izgleda tabela u Premijer ligi BiH nakon ove utakmice pogledajte na ovom linku.