(FOTO) Tuzla uprkos teškim uslovima savladala Široki Brijeg i pobjegla iz najopasnije zone

Tuzla City i Široki Brijeg danas su na Tušnju odmjerili snage u zaostalom susretu 14. kola Premijer lige BiH, a meč je okončan rezultatom 2:0.

Iako teren na Tušnju uoči današnje utakmice nije bio u potpunosti očišćen, s obzirom na to da je snijeg konstantno padao, čak i kada je utakmica počela, domaćini su se potrudili da ga koliko-toliko osposobe za igru.

Na otvaranju utakmice, uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, a na prvu pravu priliku se čekalo sve do 12. minute, kada je šansu za Široki Brijeg imao Kpan.

Kpan je prošao po lijevoj strani i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola, a potom je uslijedio centaršut Čolića sa desne strane, ali je golman Širokog Brijega dobro intervenisao.

Igrala se 16. minuta, kada je najbolju priliku za Tuzla City imao Pantelić. Njega je proigrao Kobiljar, ali je napadač Tuzlaka šutirao iskosa sa 12 metara i lopta je otišla pored stative gostujućeg gola.

U 26. minuti se lopta odbila do Ćavara, koji je šutirao sa 16 metara, ali je lopta otišla pored gola domaćeg sastava, a onda je uslijedio kontranapad domaćeg tima, kojeg je dobro pratio Tomić i intervenisao ispred svog gola.

U 32. minuti, veliku priliku su ponovo imali Tuzlaci. Pantelić i Mehanović su odigrali dupli pas, ovaj drugi je izašao sam pred golmana Širokog Brijega i šutirao sa 11 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Čolić je četiri minute kasnije centrirao sa desne strane, ali je Tomić dobro reagovao, a onda je Mehanović dobro prošao po desnoj strani, ali na njegovu povratnu loptu nije natrčao niti jedan od njegovih saigrača.

U finišu prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti susreta, klub sa Pecare je imao fantastičnu šansu. Mamić je šutirao sa 18 metara, ali je njegov udarac zaustavio Lolić.

Ujedno, to je bila i posljednja prilika u prvoj dijelu susreta na Tušnju, pa se na poluvrijeme otišlo sa neriješenim rezultatom od 0:0.

Tek što je drugo poluvrijeme počelo, Tuzlaci su poveli. Iz slobodnog udarca sa lijeve strane je ubacio Delimeđac, a lopta je u kaznenom prostoru gostiju pogodila Lukića, koji je nesretno sproveo loptu u vlastitu mrežu. Inače, ušao je u igru samo nekoliko minuta ranije.

Tuzlaci su se potpuno preorijentisali na branjenje svog gola nakon što su stigli do vodstva i gotovo da nisu prelazili centar u periodu odmah nakon postignutog gola. Međutim, Široki Brijeg nije ozbiljno prijetio, a u 67. minuti Tuzla je imala šansu da riješi meč. Nakon greške golmana Tomića, odbrana gostiju nije bila dobro postavljena, a domaći su imali brzu kontru, koju je jako lošim udarcem iz dobre pozicije upropastio Mirzad Mehanović.

U 74. minuti, opet su domaći oteli jednu loptu nakon lošeg dodavanja gostiju na svojoj polovini terena. Kobiljar je dugo vagao koga da proigra, na kraju je odložio loptu do Sušića, a njegov lijep udarac je otišao malo pored gola. Na drugoj strani, Dadić je šutirao pored gola iz solidne pozicije.

Do kraja meča Širokobriježani su bezuspješno pokušavali da se vrate u utakmicu, a onda je u 87. minuti domaći tim stigao do drugog gola, nakon još jedne užasne greške u zadnjoj liniji gostiju. Loptu je izgubio Božo Musa, Mehanović je gurnuo do Hadžića, a nakon što mu je prvi udarac Tomić odbranio, lopta se ponovo odbila do Hadžića koji nije imao probleme da pogodi iz drugog pokušaja.

Meč je tako okončan rezultatom 2:0, a Tuzla sada ima 16 bodova, i skočila je nakon dugo vremena na deseto mjesto na tabeli, odnosno izašla je iz opasne zone. S druge strane, Široki Brijeg ima 22 boda i šesti je na tabeli.