(FOTO) Velež i Borac remizirali u derbiju 25. kola Wwin lige BiH

Velež je večeras na stadionu Rođeni ugostio Borac u derbi susretu 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a meč je okončan rezultatom 1:1.

Ušla su oba tima sa prilično mnogo samopouzdanja u ovaj meč, jer je Velež prevazišao nešto lošiji rezultatski niz i učvrstio se na trećem mjestu na tabeli, dok je Borac i pored poraza od Zrinjskog u prošlom kolu imao velikih devet bodova prednosti na čelu tabele, te je imao šansu da eventualnom pobjedom u večerašnjoj utakmici napravi ogroman korak ka tituli.

Tek što je meč krenuo, Borac je stigao do prednosti. Igrala se treća minuta kada su gosti dobili slobodan udarac u opasnoj zoni, loptu je namjestio David Vuković i majstorskim udarcem je savladao nemoćnog Osmana Hadžikića. Meč je tako od starta usmjeren onako kako je Borcu odgovaralo, a Velež je morao krenuti po poravnanje.

Šansa im se ukazala nakon samo desetak minuta igre, kada je Haskić šutirao iz dobre pozicije, bilo je opasno, ali je Herrera izblokirao njegov pokušaj. Nakon dvadesetak minuta igre, imao je Velež i malo sreće, jer je nakon kornera za Borac Nermin Haskić pogodio prečku vlastitog gola.

Inače, nisu domaći bili prezadovoljni suđenjem Aleksandra Njegomirovića i nerijetko su protestovali nakon njegovih odluka, koje nisu uvijek bile najlogičnije.

U 23. minuti je Pršeš lijepo ubacio iz kornera, Šturm je bio neometan ali je uputio jako loš udarac glavom sa distance.

U 27. minuti je Njegomirović bio u centru pažnje, jer nije dosudio prekršaj Lukića nad Zvonićem, nakon čega je u veliku šansu izašao Blagaić ali nije bio precizan. U 28. minuti šansa i na drugoj strani. Nakon povratne lopte silovito šutira Oreč, ali Milošević je oprezan i brani njegov pokušaj.

U 38. minuti, Lukić je imao veliku šansu ali je šutirao sa samo desetak metara direktno u Hadžikića, koji je bio dobro postavljen i osujetio je namjere napadača Borca. Hadžikić je bio siguran i nekoliko minuta kasnije, kada je probao Vuković. U 44. minuti vidjeli smo i posljednju zanimljiviju situaciju u prvom dijelu, kada su Suljić i Haskić lošim odlukama upropastili potencijalno dobar napad Veleža.

Borac je već u 48. minuti imao šansu da riješi meč, nakon što je pogriješio Šikalo. Blagaić je sam izašao pred gol Veleža, ali je loše šutirao i Hadžikić je odbranio njegov pokušaj.

Nije drugo poluvrijeme bilo ni približno sadržajno kao prvo, ali je u 64. minuti publika na stadionu Rođeni bila oduševljena. Giorgi Guliashvili se lijepo ubacio iza leđa odbrane Borca, dobio je pravovremeno dodavanje od Hrkaća kako bi izbjegao nedozvoljenu poziciju te je rutinski matirao golmana Miloševića.

Meč nije bio pretjerano bolji ni nakon poravnanja Veleža, a u 85. minuti Velež je imao šansu nakon kornera da dođe do preokreta, ali rezervista Čaić nije uspio stići do lopte na drugoj stativi. Mostarski tim jeste bio dominantniji u drugom dijelu, ali Borac je bez većih problema otklonio većinu opasnosti od svog gola, a imao je i šansu iz slobodnog udarca u 90. minuti, no pokušaj Vukovića ovaj put je izblokiran. U sudijskoj nadoknadi, Hadžikić je odbranio pokušaj Hrelje, te nije bilo promjene rezultata.

Meč je tako okončan neriješenim rezultatom, a Borac sada ima 59 bodova, deset više od Zrinjskog koji ima utakmicu manje. S druge strane, Velež je treći sa 43 boda, tri više od Sarajeva na četvrtom mjestu.