(FOTO) Željezničar slavio minimalnu pobjedu nad Klisom

Bila je ovo za ekipu Brune Akrapovića druga utakmica u posljednja tri dana i nova pobjeda koju je tim s Grbavice ostvario.

Utakmica je, za razliku od prethodne sa Vršcem, bila mnogo više prijateljski nastrojena i odigrana je bez previše oštrih startova i grube igre.

Željo ju je otvorio na dosta bolji način i stvorio veliki pritisak od prve minute, dok se Klis mučio sa povezivanjem igre i iznošenjem lopte.

Prvu šansu imao je Drina koji je nakon centaršuta Štilića šutirao glavom, ali preko gola. Nakon toga su pokušali Šabić i Šubanović, ali golman Klisa Armin Cero oba puta je bio na visini zadatka.

Ipak, u 26. minuti Željezničar ipak dolazi do vodstva. Plavi su izigrali odbranu Klisa, Galić je dobio loptu na desnu stranu i ubacio je u šesnaesterac, a Faris Zubanović odlično skočio i glavom je pospremio u mrežu za 1:0.

Dominacija Plavih nastavila se i u nastavku prvog poluvremena, ali bez promjene rezultata.

Na isti način utakmica se odvijala i u drugom dijelu, Željo je imao inicijativu i prijetio, dok se Klis branio i tek iz poneke tranzicije uspijevao doći u bolje pozicije da ugrozi gol Željezničara, no nisu ih uspjeli iskoristiti na pravi način.

Željo je bio mnogo konkretniji tim i prijetio u nekoliko navrata preko Efendića, Babaluka, Štilića, Amoaha i Krpića, ali Klis je ponajviše zahvaljujući golmanu Ceri i pravovremenim reakcijama defanzivaca uspijevao odolijevati napadima i sačuvati svoju mrežu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je utakmica završena minimalnom pobjedom Plavih 1:0.