(FOTO) Zrinjski četvrtom prvenstvenom pobjedom zaredom zaključio 10. kolo Premijer lige BiH

Plemići su u posljednjoj utakmici 10. kola Premijer lige BiH slavili rezultatom 2:0 i tako stigli do četvrtog premijerligaškog trijumfa zaredom.

Sloga je dobro otvorila meč i zaprijetila u prvim minutama preko Jovića, no njegov udarac je otišao preko gola Zrinjskog.

Nakon toga Plemići preuzimaju kontrolu nad utakmicom, a do prve ozbiljne šanse dolaze u 16. minuti kada je Kiš šutirao, ali malo pored gola Dobojlija.

Zrinjski je dodao gas u narednim minutama i stvorio još nekoliko opasnih situacija pred golom Sloge, ali bez promjene rezultata sve do 29. minute susreta kada je Kiš majstorskim udarcem pogodio za 1:0.

Nastavio je Zrinjski kontrolisati utakmicu i nakon gola, no ni Sloga nije bila potpuno bezopasna te je u dva navrata uspjela zaprijetiti, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Zrinjski je, očekivano, imao više od igre i kontrolisao tempo utakmice, što im je donijelo i nekoliko dobrih prilika, no Sloga je uspijevala odolijevati napadima aktuelnih bh. prvaka sve do 86. minute kada je Jukić nakon odbrane Trake zakucao loptu u mrežu za konačnih 2:0.