(FOTO) Zrinjski i Jedinstvo izborili plasman u četvrtfinale Kupa BiH

Danas su odigrane dvije utakmice osmine finala Kupa BiH, a prolaz u narednu fazu takmičenja je ostvario Zrinjski, te Jedinstvo iz Bihaća.

Plemići su na svom terenu bez većih problema savladali Slaviju sa 3:0 i na taj način su izborili prolaz dalje. Mostarska ekipa je dobro otvorila utakmicu, te je već u trećoj minuti povela sa 1:0, a vodeći pogodak za Plemiće je postigao Mario Ćuže.

Pet minuta kasnije, na semaforu je bilo 2:0 za mostarski tim. Poslije centaršuta Kerima Memije, Ćuže se ponovo upisao u listu strijelaca, ali je ovaj put glavom lijepo pogodio protivničku mrežu.

Poslije toga je Zrinjski do kraja prvog poluvremena mogao doći do još kojeg pogotka, s obzirom na to da je imao inicijativu na terenu, kao i neke prilike, ali su se gosti dobro branili, pa je domaći sastav na pauzu otišao sa dva gola prednosti.

Na početku drugog poluvremena, Zrinjski je kontrolisao igru, ali nije imao ozbiljnijih prilika, sve do 51. minute, kada je Malekinušić šutirao, ali je Sirćo ponovo pokazao kvalitet.

Pet minuta nakon toga, Plemići ipak dolaze do novog gola na današnjoj utakmici, a fantastičan pogodak iz voleja sa vrha šesnaesterca je postigao Igor Savić, te je na taj način dodatno povećao prednost Plemića.

U 62. minuti, Kiš je dobro šutirao, ali je Sirćo ponovo bio na mjestu, a onda je u 71. minuti Memija lijepo centrirao, Bilbija je iz teške situacije šutirao lijevom nogom, ali je prečka bila saveznik gostiju.

Ujedno, to je bila i posljednja ozbiljna prilika u drugom dijelu meča u Mostaru, pa su na kraju Plemići slavili sigurnu pobjedu, te su osigurali plasman u četvrtfinale Kupa BiH.

HŠK Zrinjski – Slavija 3:0 (Ćuže 5‘, 8‘, Savić 56‘).

Pored utakmice između Zrinjskog i Slavije, još jedan susret se igrao danas, a na stadionu Pod Borićima u Bihaću su se sastali Jedinstvo i GOŠK iz Gabele. Prolaz u četvrtfinale Kupa BiH poslije boljeg izvođenja penala je izborio domaći tim rezultatom 4:2.

Prva prava prilika na utakmici je viđena tek u desetoj minuti. Jedan igrač Jedinstva je zaprijetio golu ekipe iz Gabele sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola.

U 16. minuti, u šansi se našao Gogić, koji je sa pet metara šutirao glavom, ali je golman ekipe iz Bihaća sjajno odbranio njegov udarac.

Isti igrač je novu priliku imao u 23. minuti, pokušao je sa 25 metara, ali je njegov udarac izblokiran. Igrala se 28. minuta, kada je Šero dobro centrirao sa lijeve strane, ali je Gogić napravio faul u napadu.

Već u sljedećoj situaciji, Gogić je šutirao sa 30 metara, ali je tada prečka bila saveznik domaće ekipe, a poslije toga se uglavnom igralo između dva šesnaesterca, pa do kraja prvog poluvremena više nije bilo ozbiljnijih prilika.

Na startu drugog dijela meča u Bihaću, gosti su imali fantastičnu šansu. Mihaljević je sa nekih šest metara iskosa šutirao, ali je lopta otišla pored gola Jedinstva.

Prilika nije bilo sve do 67. minute, kada je Šero imao dobru šansu za svoju ekipu, ali njegov udarac je odbranio golman Jedinstva.

Potom je domaći sastav u 71. minuti uzvratio. Zarić je pokušao da ugrozi gol GOŠK-a, ali nije uspio da savlada protivničkog golmana, a već u narednom napadu, Jedinstvo je imalo novu šansu, ali su se igrači ekipe iz Bihaća spetljali u fazi napada.

Do kraja utakmice, više nije bilo prilika, pa su poslije 90 minuta igre u Bihaću uslijedili penali, gdje su se bolje snašli igrači domaće ekipe.

Tako su za Jedinstvo u penal seriji pogađali Imagić, Ibrišimović, Hadrović i Kurić. S druge strane, Bilić je odbranio penal Gogiću, Hadžić je pogodio stativu, dok su sigurni sa bijele tačke bili Musulin i Šero.

NK Jedinstvo – NK GOŠK Gabela​ 0:0 (4:2 poslije boljeg izvođenja penala).