Igman slavio minimalnu pobjedu nad Slavijom

Slavija je danas gostovala u Konjicu, kod premijerligaša Igmana, kojem je praktično ovo bio i finalni test za nastavak sezone u Bosni i Hercegovini, koja kreće narednog vikenda utakmicama četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu. Sa druge strane Sokolovima je ovo bio drugi test u sezoni, u prvom su u srijedu remizirali sa juniorima Sarajeva 2:2.

Jedini gol na meču viđen je već u 15. minuti kada mrežu Amara Sirće trese Mersudin Ahmetović. Iako se možda očekivao još koji gol u nastavku meča, nije viđen, pa je na kraju završeno 1:0.  Utakmica jako slična onoj koju su ljetos ove dvije ekipe odigrale u Istočnom Sarajevu, kada je također Igman rano poveo 1:0 i na kraju je i ostao taj rezultat.

Slavija je, kako je vrijeme odmicalo, bila sve bolja na terenu, a na kraju Bojan Regoje će sasvim sigurno imati šta da izvuče korisno iz ovog jakog testa.

Obje ekipe naredne sedmice igraju Kup Bosne i Hercegovine, Slavija gostuje kod Zrinjskog, i biće to još jedna prilika da protiv premijerligaša provjere gdje su trenutno u trećoj sedmici priprema za nastavak sezone, dok Igmana očekuje utakmica protiv Sloge Doboj u gostima.