Tridesetogodišnji Stipo Marković, lijevi bek, u idućoj sezoni će nositi dres Željezničara iz Sarajeva, navodi Faktor.
Nakon dvije godine provedene u Sloveniji, igrajući za Radomlje i odigrao sedamdeset utakmica u dvije sezone, iskusni lijevi bek će se preseliti na Grbavicu.
Marković je prije toga igrao za Rudeš i Lokomotivu, a iz Širokog Brijega je prešao 2019. godine, čime će se vratiti u bosanskohercegovački fudbal nakon pet godina.
Iako se ranije spominjalo da bi se mogao vratiti, do ovog ljeta nije bilo konkretne ponude. Prema navodima Faktora, prelazni rok za Plave još nije završen, jer se očekuje dolazak još jednog krilnog fudbalera i napadača.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


