Kadeti pod vodstvom Admira Raščića samo remizirali na startu kvalifikacija za Euro

U prvom kolu Grupe 1 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za kadete (U-17) Bosna i Hercegovina i Izrael su igrali neriješeno 1:1.

Bosna i Hercegovina je prvi put zaprijetila u devetoj minuti. Ajdin Beganović je oduzeo loptu na sredini terena, povukao je do protivničkog šesnaesterca i asistirao za Stefana Marčetića koji šutira pored gola iz dobre pozicije. U 12. minuti Izrael je uzvratio preko Karema Zoabija, koji glavom šutira pored gola nakon centaršuta sa lijeve strane. Četiri minuta kasnije, Zoabi je još jednom pokušao glavom, ali je Faris Mehić bio na pravom mjestu. Igrao se 38. minut kada su Zmajići došli do prednosti. Dženan Šabić je centrirao sa lijeve strane, a Samer H. Spahić sa peterca šalje loptu u mrežu. U 41. minuti Yehoda Belay šutira sa 20 metara, ali je golman Faris Mehić još jednom dobro intervenisao.

U 53. minuti Faris Mehić je odbranio udarac glavom rezerviste Yuvala Ranona. Dva minuta kasnije, Izraelci su imali još jednu dobru priliku, ali su naši defanzivci uspjeli da otklone opasnost ispred svog gola. U 63. minuti Ido Oli je snažno šutirao sa 20 metara, ali lopta odlazi pored gola. Dvije minute kasnije dosuđen je penal za Izrael, nakon što je Jusuf Terzić igrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Saied Abu Farchi i postavio konačan rezultat ove utakmice.

U drugom susretu ove grupe, Bjelorusija je sa 2:1 savladala Srbiju. U sljedećem kolu, Bosna i Hercegovina u subotu 25. marta od 14 sati igra protiv Srbije.

Bosna i Hercegovina – Izrael 1:1 (1:0)

Stadion: FK Čukarički Beograd.

Sudija: Jérémy Muller (Luksemburg).

Sudije asistenti: Rafael Morim (Luksemburg) i Marko Đuričić (Srbija).

Četvrti sudija: Dejan Trifković (Srbija).

Golovi: 1:0 H. Spahić (38), 1:1 Abu Farchi (66, penal).

Žuti kartoni: Beganović, Jahić (Bosna i Hercegovina), Ehud, Khalaili, Waheb (Izrael).

Izrael: Liran Dayan, Noam Schwartz, Amit Kredi, Daniel Tishler, Adir Waheb, Karem Zoabi, Ido Oli (88. Lotem Asres), Saied Abu Farchi (80. Iyad Khalaili), Liran Hazan (kap.), Yehoda Belay (46. Yuval Ranon), Etai Ehud (67. Liam Otsmi). Selektor: Gadi Brumer.

Bosna i Hercegovina: Faris Mehić, Jusuf Terzić, Dženan Šabić, Filip Taraba (kap.) (90+3. Roko Šilić), Nidal Čelik, Ajdin Beganović, Marko Brekalo (67. Vedad Garčević), Aleksa Popović (90+3. Harun Sadžak), Samer H. Spahić (56. Kerim Alajbegović), Stefan Marčetić (67. Sergej Popović), Andrei Jahić. Selektor: Admir Raščić.