Slijedi novo prvenstveno gostovanje za igrače Širokog Brijega. U 2. kolu WWin lige BiH, njihov protivnik na Gradskom stadionu u Bijeljini bit će ekipa Radnika, a utakmica je zakazana za nedjelju u 18:45 sati.
„Važno je što smo počeli prvenstvo pobjedom. To je dodatno pojačalo pozitivnu atmosferu i timski duh u ekipi“, istakao je trener Širokog Brijega Toni Karačić na današnjoj konferenciji za medije.
„Imali smo dovoljno vremena za pripremu utakmice. Radnik je ekipa koja je veoma dobro startovala u WWin ligi BiH. Imaju trenera koji već dugi niz godina radi s timom i očekujem da će biti čvrsti i homogeni, posebno na domaćem terenu. Međutim, mi moramo biti usmjereni na svoju igru. Vjerujem da uz pravi pristup možemo do novih bodova“.
Za duel u srcu Semberije, trener Širokog Brijega, kako je naglasio, ima nekoliko slatkih briga. Odsutni su samo već povrijeđeni Daniel Lukić i Chinedu Stephen, koji još osjeća posljedice povrede iz prethodnog kola.
Odgovarajući na pitanja novinara, golman Tomislav Adolf Tomić, junak derbija na Grbavici i najbolji igrač 1. kola WWin lige BiH, rekao je:
„Važno je što smo dobro startovali, ali to je prošlost i sada se fokusiramo na narednu utakmicu protiv Radnika. Očekuje nas težak meč i neugodan protivnik. Ipak, vjerujem u naš kvalitet. U Bijeljini želimo osvojiti nova tri boda“, dodao je Tomić.
„Spremni smo dati sve od sebe da budemo u samom vrhu tabele ove sezone“.
Sudije na utakmici u Bijeljini biće Sabrija Topalović iz Zenice, a pomoćnici Davor Maksimović iz Doboja i Enes Đozić iz Sarajeva, uz četvrtog suca Dragana Kesića iz Gradiške. U VAR sobi će biti Nihad Ljajić i Amir Kadić iz Sarajeva.
Izvor: ( sport1.oslobodjenje.ba / Fudbalski.com )


