Fudbaleri TSC-a u nedjelju, 4. augusta od 17.30 sati u TSC Areni dočekuju subotički Spartak u 3. kolu Superlige, uvjereni da će to biti zanimljiva i dobra utakmica u kojoj će sva tri boda otići domaćinu.
Šef stručnog štaba Dean Klafurić istakao je kako se uvijek raduje derbi utakmicama jer donose dodatnu energiju i naboj.
– Susjedski mečevi uvijek pobuđuju veći interes, kako među navijačima, tako i među igračima i trenerima. Ovo je Mannyjev prvi derbi u TSC-u i sretan sam zbog izazova. Spartak je protiv Čukaričkog osvojio samo bod i vjerujem da bi im pobjeda puno značila. Oni će to željeti, pogotovo protiv nas, ali mi igramo na svom stadionu, želimo ravnopravnu pobjedu i dat ćemo sve od sebe da to ostvarimo. Cijenimo protivnika, svjesni smo njegove kvalitete, ali znamo i slabosti. Dobro smo se pripremili pa se nadam da ćemo slaviti na kraju utakmice. rekao je Klafurić.
Klafurić se osvrnuo i na planirani sastav tima za nedjelju.
– Utakmicu neće igrati Radin, zbog crvenog kartona dobivenog u prošloj utakmici, a neće biti spreman ni Jovanović. Naravno, imamo i drugih aduta koji su nam se nametnuli tokom treninga i bit će promjena u timu. Jedna stvar ostaje ista, naš stil igre i naša filozofija koja se ne mijenja. zaključila je šefica struke TSC-a.
TSC je u prva dva kola osvojio 3 boda, dok Spartak ima 1 bod.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Fudbalski.com )


