Simon Rožman je novi trener Sarajeva, ali postojala je opravdana bojazan da li će voditi ekipu u večerašnjem duelu sa Posušjem.
Kako smo uspjeli saznati, velikim naporima administracije FK Sarajevo riješeni su administrativni problemi, te će Rožman večeras svoj novi tim predvoditi sa klupe.
Slovenski stručnjak je od ponedjeljka predvodio treninge prvog tima, a jučer je u najavi utakmice sa Posušjem istakao da nije imao previše vremena da napravi ogromne promjene, te da će ekipa morati ozbiljnije igrati odbranu.
“Pokušavali smo u ova tri dana da se vratimo na neke osnovne postavke kako su igrači i tim funkcionirali, rekao bih ‘‘back to basics‘‘. Igrači su prepoznali da ne možemo igrati bez faze odbrane i bez međusobne saradnje, dogovorili smo se jako brzo i našli po pitanju onoga što ja vidim da treba podhitno promijeniti. U ova dva-tri treninga mogu pohvaliti igrače na zalaganju, želimo smiriti situaciju, vratiti ih na ono što su imali i to je neka osnova za bolje stvari”, kazao je Rožman koji je ranije istakao da će mu trebati određeno vrijeme da postigne da ekipa izgleda onako kako je on zamislio.


