KOLAKOVIĆ NAKON TRIJUMFALNOG POČETKA: Iskustvom i kvalitetom priveli smo utakmicu kraju

Odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je večeras u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu s maksimalnih 3:0 protiv Ukrajine.

Trener Igor Kolaković iznio je svoje dojmove nakon utakmice

Utakmica otvaranja prvenstva uvijek je teška. Ukrajina je u pripremnim utakmicama pokazala da igra jako dobro. Poraz od Poljske rezultatom 3:2 i pobjeda nad Iranom svakako su bili veliko upozorenje za nas. Vidjeli smo da su jako motivirani, da imaju i svoje navijače, a posebno im ide servis.rezimirao je selektor Srbije, pa dodao:

Imali smo problema u prvom setu. Moram reći da smo se izvukli u samoj završnici, iako sredinom seta nije tako izgledalo, ali u zadnja dva seta smo bili koncentrirani, te mislim da smo na temelju iskustva priveli ovaj meč kraju i kvaliteta.zaključio je Kolaković.

Osvrnuo se i na igru ​​igrača s klupe koji su još jednom pokazali da je naš trener specijalist za taktičke izmjene.

Zadovoljan sam i jer su igrači s klupe Petković i Mašulović doprinijeli ovoj pobjedi jer smo u periodu dok su oni bili u igri osvojili značajne bodove.rekao je naš izbornik.

Sljedeću utakmicu naše odbojkašice igraju u ponedjeljak od 18:30 protiv Portorika.