Košarkaši poraženi u Belgiji!

košarkaši poraženi u belgiji!košarkaši poraženi u belgiji!

Košarkašice Srbije izgubile su u prijateljskoj utakmici u Leuvenu od domaće selekcije Belgije 70:59.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, da bi Belgijci ključnu prednost stekli u trećoj četvrtini koju su dobili s 18:10. U posljednjoj dionici Belgijci su imali najveću prednost 58:46 koju su zadržali do kraja.

Najefikasnija u pobjedničkoj momčadi bila je iskusna Julie Vanlo sa 17 poena. Chiara Linskens ubacila je 12 koševa, a dvoznamenkast je bio i Hind Ben Abdelkader s 10 koševa.

U reprezentaciji Srbije, za koju je u ovoj utakmici priliku dobilo svih 14 košarkašica koje su otputovale u Belgiju, kapetanica Tina Krajišnik imala je 14 poena i 11 skokova, dok je Jovana Nogić ubacila 10.