Krunoslav Rendulić: Naše ambicije su uvijek iste, a to je da dođemo do pobjede

Krunoslav Rendulić, trener Zrinjskog, obratio se novinarima uoči utakmice 13. kola Premijer lige BiH protiv Tuzla Cityja.

Plemići će na svom terenu dočekati Tuzla City, a prije najave duela protiv Tuzlaka, Rendulić se osvrnuo na meč protiv Čelika u Kupu BiH, gdje je mostarski tim slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 6:0.

Kako je rekao Rendulić, ono što je želio od Kupa, dobio je, siguran prolaz, dok su igrači koji su igrali manje dobili određenu minutažu.

Ono što smo htjeli od Kupa, dobili smo siguran prolaz, igrači koji su igrali manje su dobili određenu minutažu. Ono što raduje i veseli je da su oni tu minutažu iskoristili. Također, bitno je da smo tu utakmicu riješili na vrijeme i već je u prvih dvadesetak minuta bilo jasno da smo prošli dalje. Nema povreda, a nakon toga se vraćamo domaćem prvenstvu i utakmici protiv Tuzla Cityja, kazao je Rendulić.

On se potom osvrnuo na ekipu Tuzla Cityja.

Tuzla Cityju je došao novi trener od našeg posljednjeg okršaja. Nisu od tada izgubili na pet utakmica, imaju četiri remija i prolaz u Kupu. Jasno je da su se stabilizovali, to je ekipa koja ima kvalitet i koja može nauditi u napadačkom dijelu. Treći su po efikasnosti u ligi. Naravno, naše ambicije su uvijek iste, a to je da pružimo dobru igru i dođemo do pobjede te se na taj način dodatno približiti vrhu, istaka je Rendulić, pa dodao:

Ako bude kiše i teren ne bude idealan, sigurno da će nam to otežati stvari. Međutim, treba se adaptirati, profesionalci smo. Na te stvari ne možeš utjecati, pa ne treba puno ni razbijati glavu.

Kada je u pitanju situacija sa povredama od ranije u ekipi Plemića, Barišić i Tičinović imaju problema sa povredama, Hrvanović ima nekih sitnih problema, dok su svi ostali fudbaleri na raspolaganju.

Podsjetimo, utakmica između Zrinjskog i Tuzla Cityja se igra od 13 sati.